DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 30.01.2021 21:52:21 

Hasiči a Hasičky z Kuželova

Jak jsme začínaly
 
 
    Začátky sahají do roku  2002. S myšlenkou přišel náš kamarád a slovo bylo dáno spíš nad  sklenkou ve vinárně, ale rozhodně jsme z toho byly nadšené! Z původní sestavy jsou v týmu doteď 4 holky. Na začátku jsme to neměly moc lehké, potýkaly jsme se s nedostatečným vybavením: slabá mašina, špatný terén, staré hadice, ...takže ne ty krásné sportovní, ale opravdu ty staré a těžké, žádné dresy, terče. Jen 7 holek, trenér a chuť do hasičského sportu.
    Prvním rokem jsme byly jen na závodech  ve Velké nad Veličkou, kde jsme dosáhly našeho prvního času 34.14. Dalším rokem jsme zavítaly do Dolních Bojanovic, právě tam jsme se poprvé vyšplhaly i na stupně vítězů a to na 3. místo s časem 24.73. Tak sa to pamalučky rozrůstalo. Jeden rok jsme dokonce byly  bez jakéhokoliv vedení, takže jsme si jen samy holky vedly tréninky, jezdily na závody, domlouvaly odvozy a na závodech otravovaly statné hasiče, aby nám pomohly s mašinů na základnu...koupily jsme si červená trička, jelikož jsme neměly na dresy, tak jsme na ně udělaly vlastní motiv. Naštěstí to trvalo jen rok a pak se nás chopil náš současný trenér Roman Zálešák. Trénuje nás od roku 2006, postaral se nám o mašinu a ostatní vybavení.
 
    V roce 2007 jsme se přihlásily do nově vzniklé ženské soutěže Grand Prix Hodonín. Tehdy jsme ještě moc s našimi výsledky nevynikaly a po poněkud ještě rozpačité sezoně  si nás soupeřky začaly všímat až od sezony 2008. Historicky prvního vítězství jsme dosáhly na soutěži ve Vlkoši s časem 21.68....... nějak jsme se zázračně vyhouply, ale jen málokdo ví, v čem to je.....ještě roce 2007 jsme trénovaly mezi smrčky ne zrovna jen do mírného kopce s výstřikem někam do prázdna :).....v červenci a v srpnu 2007byla vyhlášena brigáda a udělali jsme si na hřišti ZŠ Kuželov vlastní dráhu. Samozřejmě bez  pomoci chlapů by to nešlo.....celé prázdniny jsme kopali, abychom měli rovnou trasu. Romek se postaral o funkční terče, dočkaly jsem si i vytoužených dresů a přileb :)
 
   Rok 2008 byl ve znamení nových posil, tudíž za Kuželov začaly bojovat i když zatím jen sporadicky dvě družstava hasiček. Náš nejlepší čas je zatím A-tým 20.10, B-tým 22.24. V seriálu Disgrafik Grand Prix    jsme vybojovaly stříbrnou příčku, B-tým jse ješte nezúčastnil.
 
Rok 2009 jsme již rozjely se dvěma kompletnímy týmy hasiček a opět jsme posunuly hranice našich nejlepších časú A-tým 18.96 , B-tým 20.03. V seriálu Disgrafik Grand Prix Hodonín jsme vybojovaly A-tým opět stříbrnou příčku a B-tým překvapivou bronzovou príčku !
 
Rok 2010 Šly jsme opravdu krůček po krůčku a za těch devět let naší dosavadní historie jsme se konečně v letošním roce dočkaly vytouženého premiérového vítězství v celkovém hodnocení v okresní lize GP Hodonín.  B-tým obsadil čtvrtou příčku.
 
Rok 2011 Po ukončení činnosti vítězného týmu se B tým posunul na pozici Áčka. Bez velkého očekávání útoku na nejvyšší  příčku  se opak stal pravdou. Sezona nám sedla od prví až po poslední závod na jedničku a tím pádem jsme opět po roce docílily vítězství v celkovém hodnocení v okresní lize GP.

Rok 2012 Se nesl ve znamení příchodu i když nekompletního vítězného týmu z roku 2010. Byl doplněn o mladé hasičky a tak jsem sezonu opět rozběhly se dvěma kompletnímy týmy. Celou sezonu jsme se mezi sebou přetahovaly o pozici na bedně, ale nakonec ji pro sebe v posledním závodě urvaly zkušenější holky. Konečné pořadí v GP 3. místo B-tým (vítězky z roku 2010),  4. místo A-tým (vítězky z roku 2011)

Rok 2013